Netikėtas posūkis olimpinio vicečempiono M.Mizgaičio gyvenime: „Narvas yra apgaulingas“

Prabėgo beveik metai nuo tada, kai Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas, graikų-romėnų imtynininkas Mindaugas Mizgaitis nusprendė trauktis iš didžiojo sporto. Tačiau dabar 38-erių sportininkas planuoja daugeliui netikėtą sugrįžimą ir žengs į mišrių kovos menų (MMA) narvą.

Buvusio imtynininko debiutas įvyks gegužės 4-ąją, kai „Siemens“ arenoje bus surengtas naujas kovų turnyras. Jame žiūrovai išvys tik MMA kovas, vyksiančias narve.

Savo debiutui M.Mizgaitis ruošiasi Lazdynuose įsikūrusiame „Vale Tudo“ klube, kuriame jį treniruoja Alfredas Lifšicas, o treniruočių partneriu tapo geriausias šalies MMA kovotojas Laurynas Urbonavičius.

„Visada žiūrėdavau mišrias kovas ir viduje krebždėjo noras nors kartą sudalyvauti. Baigęs karjerą pradėjau treniruotis pas Alfredą, jis mane mokino boksuotis, atakuoti į kojas, laužimus. Patiko. Vėl atsirdo tikslas kažką pasiekti, pagavo azartas“, – savo pasirinkimą bendraudamas su tv3.lt aiškino M.Mizgaitis. – Tikrai smagu. Reikia daug galvoti. Supratau, kad čia viskas nauja. Labai užvedė tai“.

Labiausiai olimpinis vicečempionas norėjo išmokti boksuotis – tik tą praktikuoti pradėjęs suprato, kad lengva nebus.

„Labai norėjau išmokti boksuotis, jeigu atvirai. Pradėjo man rodyti smūgius ir supratau, kad visiškai nemoku smūgiuoti. Atrodo, kad esi didelis ir čia jau smūgiuosi – toli gražu. Tas užvedė, kad būtinai reikia išmokti. Tada perėjome į narvą imtyniauti su Laurynu ir galvojau, kad būsiu čia jau bosas, o pasirodo, kad narvas yra apgaulingas. Porą dienų nesupratau kas vyksta, bet po truputį suvokiau“, – įspūdžiais su tv3.lt dalinosi atletas.

Prieš metus pasitraukęs iš imtynių, M.Mizgaitis tą motyvavo ilga traumų istorija ir noru pailsėti nuo visą gyvenimą jį lydėjusio sportinio režimo.

Mėgėjiškai pradėjęs sportuoti MMA salėje, Mindaugas greitai pajuto, kad grįžta prie tos pačios situacijos, nuo kurios norėjo atitrūkti.

„Praėjusią savaitę vėl pradėjau jausti tą patį. Pradžioje buvo labai įdomu – lyg hobis. Neslėgė jokia atsakomybė. Dabar pradedu galvoti, kad aš jau vėl esu savo sportiniame režime, iš kurio ką tik išėjau. Bet yra datos, yra iššūkis, reikia nueiti iki to.

Sportas perėjo į profesionalią pusę, net pietų miegas įtrauktas“, – juokiasi M.Mizgaitis.

Pasak jo, buvusios traumos jam netrukdo – per tiek metų išmoko naudoti kūną: „Jeigu skauda vieną kūno dalį, naudoju kitą. Kažką visada skaudės, dėl to proceso nenutrauksi“.

Beveik dvidešimt metų profesionaliose imtynių kovose praleidęs M.Mizgaitis sutinka – narve tai bus pagrindinis jo ginklas.

„Bet treniruotėse man smagiau stovėsena. Nes imtynės išnaudoja žymiai daugiau jėgų nei stovėsena.

Jėgos dar liko, bet šis sportas reikalauja daug ištvermės ir mąstymo, smūgiuoti aklai tikrai negali“, – pastebi jis.

Liko kiek daugiau nei mėnesis, kai M.Mizgaitis žengs į uždarą, šešių kampų narvą, apjuostą tvoromis. Tai bus visiškai kitokia aplinka, nei imtynių kilimas. Kol kas sportininkas nežino, ar tai bus vienetinis iššūkis ar ilgesnė kelionė.

„Tokio amžiaus negaliu sakyti, kas bus. Pasitreniruosime, sudalyvausime ir žiūrėsime. Negaliu svaigti ir meluoti, viską pasakys kūnas“, – mano M.Mizgaitis.