Artėjant „Dream Boxing & KOK World Series 2018“: aiškūs lietuvių varžovai ir turnyro programa

Gegužės pabaigoje Lietuvos bušido ir Lietuvos profesionalaus bokso federacijos pristatė bendrą „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ turnyrą, kuris Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks jau rugsėjo 21-ą dieną.

Nors per pristatymą buvo skelbiama, kad įvyks penkios profesionalaus bokso ir šešios bušido dvikovos, tačiau renginiui artėjant turnyro programa išsiplėtė ir dabar sirgaliai išvys dvi atidarymo kovas (po vieną bušido ir bokso), pirmoje dalyje įvyks penkios bokso, o antroje – septynios bušido ir viena muaythai dvikova.

Bokso dalies pagrindinėje dvikovoje susikaus 2012-ų metų Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Evaldas Petrauskas bei 35-erių metų Ukrainos čempionas iki 63,5 kg Denysas Kaušanas. 26-erių metų E.Petrauskui tai bus pirmoji bokso dvikova pagal profesionalų taisykles, tuo tarpu D.Kaušanas 2015-ų metų spalį yra lygiosiomis sukovojęs su Jevhenu Pugačevu, o 2018-ų metų birželį Ukrainoje vykusioje dvikovoje vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo 20-mečiui turkui Tarikui Sozerui.

E.Petrauskas mėgėjų bokse yra iškovojęs 41 pergalę ir patyręs 15 pralaimėjimų, o paskutinė jo dvikova buvo 2017-ų metų rugpjūtį, kai jis Hamburge vykusioje kovoje nusileido 23-ejų metų kanadiečiui Arthurui Biyarslanovui.

Antros dalies „KOK World Series 2018“ pagrindinėje dvikovoje žiūrovai išvys revanšinę Mindaugo Narausko ir brazilo Rodrigo Mineiro dvikovą.

20-metis M.Narauskas balandžio mėnesį Turkijoje vykusiame Europos muaythai lygos organizuotame profesionalių kovotojų turnyre iškovojo Europos muaythai čempiono diržą.

KOK turnyruose M.Narauskas 2017-ų metų lapkritį „Grand Prix“ svorio kategorijos iki 71 kg turnyro pusfinalyje per 59 sekundes nokautavo iš Surinamo kilusį Jordy Laretą, o finale po trijų raundų ir teisėjų sprendimo pralaimėjo kitam lietuviui Henrikui Vikšraičiui. 2018-ų metų kovą M.Narauskas antrame raunde nokautavo ispaną Boumą Lambarkį.

M.Narauskas ir R.Mineiro kovojo 2017-ų metų rugsėjį Kaune vykusiame „MMA Bushido & KOK World Series 2017“ turnyre. Tą kartą po trijų raundų kovos vienas teisėjas matė lietuvio pergalę, kitas – brazilo, o trečiasis paskelbė lygiąsias. Visgi kovotojams taikiai išsiskirstyti nepavyko ir tarp R.Mineiro bei M.Narausko trenerio Mariaus Misiūno kilo konfliktas, o į ringą sušoko ir nemažai pašalinių žmonių, kurie aiškinosi santykius žodžiaus, o rimtesnių susistumdymų pavyko išvengti.

R.Mineiro yra nuolatinis Lietuvoje vykstančių turnyrų dalyvis. Jis po lygiųjų su M.Narausku dar 2017-ų metų lapkritį kovojo „Saulės mūšio“ turnyre, kuriame techniniu nokautu pralaimėjo Vitoldui Jagelo, o 2018-ų metų kovą patyrė nokdauną prieš H.Vikšraitį, tačiau sugebėjo sugrįžti į kovą ir lietuviui pralaimėjo po teisėjų sprendimo.

Ne ką mažiau dėmesio iš žiūrovų turėtų sulaukti ir Igno Baryso bei ukrainiečio Andrejaus Hohlovo akistata. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) „Jackson Wink“ MMA akademijoje daugiau nei mėnesį praleidęs I.Barysas jau seniai nežino pralaimėjimo kartėlio. Jis nuo 2011-ų metų rugsėjo, kai pralaimėjo japonui Kenichi Ito, nei karto nesuklupo ir įveikė devynis varžovus, tarp kurių buvo ir tas pats K.Ito. Lietuvis apskritai penkias pastarąsias kovas užbaigdavo dar pirmuose raunduose.

Jeigu paskutinėje kovoje I.Barysas kovojo MMA narve ir įveikė patirties profesionalų kovose neturėjusį ukrainietį Oleksijų Torčuką, tai šį kartą prieš lietuvį stos 6 pergales ir 5 pralaimėjimus turintis A.Hohlovas. Ukrainietis 2018-ais metais kovėsi jau tris kartus, įveikė Husniddiną Mamaalievą (0-1), bet Ukrainoje vykusioje kovoje pralaimėjo Vladislavui Kohneko (6-0) ir Kinijoje „REBEL FC“ organizacijos turnyre nusileido Yayongui Wangui (7-5).

Ringe išvysime ir 32-ejų metų Tomą Pakutinską (14-12-3), kuris susikaus su Makedonijos kovotoju Vaklu Paraskevu. Lietuvis paskutinėje savo kovoje 2018-ų metų gegužę MMA narve vykusioje kovoje pirmame raunde užlaužė Stanislavą Romanovą (0-2), o šių metų kovą techniniu nokautu pirmame raunde įveikė ukrainietį Jurijų Gorbenko (11-46), kuris vėliau pralaimėjo ir MMA debiutavusiam imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui. Visgi prieš tai, 2017-ų lapkritį, „King of Kings“ turnyre M.Pakutinskas lygiosiomis po papildomo raundo baigė kovą su Jurijumi Procenko (15-8-1), o 2017-ų metų balandį „King of the Cage“ turnyre pralaimėjo amerikiečiui Tony Lopezui (60-28) bei patyrė peties traumą.

Tuo tarpu apie būsimą T.Pakutinsko varžovą V.Paraskevą internete nepavyko rasti jokios informacijos.

Iš Lietuvos kovotojų turnyre taip pat kovos 33-ejų metųSigitas Gaižauskas, 27-erių metų Vilius Tarasevičius, 20-metė Ernesta Kareckaitė, Tomas Steponkevičius, Ervinas Fokinas, 20-metis Ąžuolas Zubė, 20-metis Algirdas Baniulis, 26-erių Rafaelis Pašajevas, 20-metis Vytautas Buslys, 21-erių Matas Pultaražinskas, Deividas Michnevičius ir 18-metis Laimonas Raibikis.

Verta pažymėti, kad dėl galimų traumų ar kitų aplinkybių, ši programa dar gali kisti.

Mindaugas Narauskas (Lietuva) – Rodrigo Mineiro (Brazilija) -71 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

Ignas Barysas (Lietuva) – Andrey Hohlovas (Ukraina) -68 kg, MMA Bushido taisyklės (3 x 5 min.)

Tomas Pakutinskas (Lietuva) – Vaklas Paraskevas (Makedonija) +93 kg, MMA Bushido taisyklės (3 x 5 min.)

Sigitas Gaižauskas (Lietuva) – Danny Parkeris (Didžioji Britanija) -75 kg, Muaythai taisyklės (3 x 3 min.)

Vilius Tarasevičius (Lietuva) – Nikos Boulis (Graikija) -68 kg, MMA Bushido taisyklės (3 x 5 min.)

Ernesta Kareckaitė (Lietuva) – Jekaterina Diadorova (Baltarusija) -60 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

Tomas Steponkevičius (Lietuva) – Raimonds Aukštikalnis (Latvija) -86 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

Ervinas Fokinas (Lietuva) – Vitali Andruchovičius (Baltarusija) – 67 kg, MMA bushido taisyklės (2 x 5 min.)

„Dream Boxing“: Evaldas Petrauskas (Lietuva) – Denysas Kaushanas (Ukraina) -63 kg

Ąžuolas Zubė – Beni Ali (Marokas-Vokietija) -79 kg, bokso taisyklės (4 x 3 min.)

Algirdas Baniulis (Lietuva) – Ivanas Bezverkhyi (Ukraina) +90 kg, bokso taisyklės (4 x 3 min.)

Rafaelis Pašajevas (Lietuva) – Dustinas Ammannas (Vokietija) -69 kg, bokso taisyklės (4 x 3 min.)

Vytautas Balsys (Lietuva) – Sabio Qiala (Vokietija) -76 kg, bokso taisyklės (4 x 3 min.)

Atidarymo kovos: Matas Pultražinskas (Lietuva) – Deividas Michnevičius (Lietuva) -67 kg, KOK taisyklės (3 x 3 min.)

Laimonas Raibikis (Lietuva) – Martinas Kacprowičius (Lenkija) -63 kg, bokso taisyklės (3 x 3 min.)

Šaltinis: Sportas.lt