I.Barysas ir E.Petrauskas žaibiškai sudorojo varžovus, merginų kovą laimėjo lietuvė

Kauno „Žalgirio“ arenoje praūžė tarptautinis kovos menų turnyras „Dream Boxing & KOK World Series 2018“, kuriame į ringą kopė ir profesionalaus bokso, ir mišrių kovos menų atstovai.

„Aš manau, kad toks formatas pasiteisino. Manau, po metų tokiame renginyje bus pilna „Žalgirio“ arena“, – jau po turnyro kalbėjo į ringą kopęs Tomas Pakutinskas.

Jo įsitikinimu, bokso ir MMA auditorijos nėra labai skirtingos, todėl tokie turnyrai visiems patrauklūs. „Žmonėms įdomiau, kai per vieną vakarą gali pamatyti skirtingas sporto šakas.

Įvairiau“, – pridūrė kovotojas. Jis, Ignas Barysas ir Evaldas Petrauskas – kone ryškiausios Lietuvos kovos menų žvaigždės, kurias „Žalgirio“ arenoje išvydo susirinkę žiūrovai.

Turnyre taip pat kovėsi sportininkai iš Latvijos, Ukrainos, Vokietijos, Maroko, Angolos, Baltarusijos, Anglijos, Graikijos, Brazilijos ir Makedonijos.

Žiūrovams buvo atidaryta pusė arenos, be viršutinio aukšto. Tačiau maždaug 4 tūkst. sirgalių kūrė pakankamą triukšmą, kai įvykiai ringe to reikalavo.

„Žalgirio“ arenoje buvo gerokai mažiau šou verslo žvaigždžių, nei jų susirenka turnyruose sostinėje, tačiau Egidijus Dragūnas šios kovų fiestos nepraleido.

Boksas

Atidarymo bokso kovoje Laimonas Raibikis (iki 63 kg) taškais įveikė svečią iš Lenkijos – Martiną Kacprowiczių.

Sunkiasvorių akistatoje Algirdas Baniulis (per 90 kg) teisėjų sprendimu įveikė Ivaną Bezverčnyj (Ukraina).

Ąžuolas Zubė (iki 79 kg) dar pirmajame raunde pasiuntė Serhii Čyčykalovą į nokdauną, tarsi pasiųsdamas publikai žinią, kad ilgai su šiuo ukrainiečiu nesiterlios. Vis dėlto kovai prireikė visų keturių raundų, po kurių į viršų kilo lietuvio ranka.

Vytautas Balsys (iki 76 kg), šį rugsėjį tapęs pasaulio studentų čempionato bronzos medalio laimėtoju, antrajame raunde galingai į kampą užspaudė Sabio Quialą (Vokietija/Angola), tačiau šis sėkmingai gynėsi ir išsisuko beveik nenukentėjęs. Vis dėlto gerokai aktyvesnis V.Balsys, teisėjų vertinimu, atliko daugiau tikslių smūgių ir kovą galiausiai laimėjo. Jaunąjį boksininką apdovanojo Kęstutis Smirnovas.

Prieš kelerius metus policijos pareigūnu tapęs Rafaelis Pašajevas (iki 69 kg) pirmasis iš lietuvių patyrė pralaimėjimą. Teisėjų sprendimu pranašesnis buvo Dustinas Ammannas iš Vokietijos.

Ironvyto į ringą palydėtas Evaldas Petrauskas (iki 63 kg) negaišo. Vos per keliolika sekundžių pasiuntė į nokdauną Denisą Kaušaną. Kai šis parodė teisėjui, kad gali tęsti kovą, E.Petrauskas paleido dar vieną smūgių salvę ir po kelių sekundžių ukrainietis vėl krito. Dar vienas nokdaunas. Arbitras iš pradžių dar kartą leido tęsti kovą, tačiau varžovas nebuvo tam pasiruošęs. Kai susvirduliavęs nuvirto, kova buvo sustabdyta.

KOK ir MMA bušido

Ironvytas atliko repo dainą, o „Sparta Gym“ ir „Titano“ kovotojai atidarė mišrių kovų seriją. „Varyk bl**!“, – vis ragino balsas iš tribūnų kažkurį iš kovotojų. Deividas Michnevičius (iki 67 kg) teisėjų sprendimu laimėjo kovą ir atnešė pergalę „Sparta Gym“ klubui.

„Laikykis plano!“, „Neskubėk!“, „Gerai, gerai, gerai…“, „Ernesta!!“, „Va taip!“, „Keliais, keliais“, „Smūgiuok, smūgiuok, matai – duoda!“, – savo bendraklubę ir auklėtinę ragino skardžiabalsis Ignas Barysas.

Ernestai Kareckaitei (iki 60 kg) nepavyko parteryje atlikti skausmingo veiksmo, tačiau vienbalsiu teisėjų sprendimu ji buvo pranašesnė už baltarusę Jekateriną Diodorovą.

Vienoje įspūdingiausių vakaro kovų Vilius Tarasevičius pakėlė žiūrovus iš vietų tikrąja to žodžio prasme. Su graiku Niku Bouliu (iki 68 kg) jis ilgokai grūmėsi dėl geresnės pozicijos parteryje, tačiau galiausiai ją užsiėmė ir nepaliko šansų varžovui.

Apačioje atsidūręs graikas iš pradžių slėpėsi nuo smūgių krušos, o kai pabandė pasprukti, V.Tarasevičius žaibiškai sugriebė sprandą ir atlikęs smaugimo veiksmą išplėšė pergalę.

Prieš kovą atlikęs ringe tailandietišką ritualą Sigitas Gaižauskas (Iki 75 kg) Kauno publikai pademonstravo puikų nokautą. Po nedidelės žvalgybos lietuvis sėkmingai smūgiavo keliu, ir britas Danny Parkeris per 10 sekundžių neatsistojo. Pirminiais duomenimis, D.Parkeriui lūžo žandikaulis.

Būrelis latvių sirgalių, skandavusių „Raima! Raima!“ ir „Latvija! Latvija!“, garsumu nustelbė lietuvių sirgalius, o Latvijos muaythai čempionas Raimondas Aukštikalnis (iki 86 kg) pranoko Tomą Steponkevičių. Užtikrintai lietuvį talžiusiam latviui pergalė atiteko teisėjų sprendimu.

„Ignai, čia tavo namai!“, – kažkas sušuko iš publikos, ir tą pačią akimirką Ignas Barysas apsisukdamas galingai smogė ranka Andrejui Chochlovui. Šis suklupo, ir I.Barysas puolė it žvėris, kad darbą pabaigtų parteryje. Smūgių kruša ir alkūnės sąnario laužimas pribaigė ukrainietį.

Tomą Pakutinską (per 93 kg) tradiciškai į ringą palydėjo Egidijus Dragūnas, šįkart į viršų keldamas Kauno „Žalgirio“ marškinėlius. Ringe T.Pakutinskas, ko gero, net suprakaituoti nespėjo – įvertinęs varžovo neapdairumą atliko skausmingą veiksmą ir ringą paliko triumfuodamas.

„Tikėjausi daugiau dirbti stovėsenoje, bet nusimečiau priešininką į parterį, galėjau mušti, bet pamačiau, kad ranką atidavinėja, ir, pagalvojau, kad geriau užlaušiu ranką ir jo netraumuosiu“, – po kovos sakė T.Pakutinskas.

Rodrigo Mineiro (Brazilija) vis krisdavo nuo Mindaugo Narausko (Iki 71 kg) smūgių, tačiau tai nebūdavo nokdaunai. Lietuvis revanšinę kovą laimėjo teisėjų sprendimu.

Henrikas Vikšraitis išskyrė patikusias kovas

Vienas žymiausių Lietuvos kovotojų Henrikas Vikšraitis, šįkart nedalyvavęs turnyre ir stebėjęs kovas iš šono, išskyrė dvi akistatas. „Didžiausią įspūdį paliko Vytauto Balsio kova. Išties gražiai kovojo. Iki tol kovos buvo blankios, o Vytautas tikrai įdomiai kovojo.

Taip pat patiko latvis Raimondas Aukštikalnis. Pažįstu jį, labai geras kovotojas. Aišku, Tomas Steponkevičius irgai labai geras kovotojas, bet šiandien jam kažko pritrūko. Gal pasiruošimo“, – 15min sakė H.Vikšraitis.

„I.Barysas, T.Pakutinskas, kaip visada, greitai, aštriai ir pasiėmė pergales. O Rodrigo ir Mindaugo Narausko revanšinė kova nuvylė. Tikėjausi, kad Mindaugas kaip reikiant prilups brazilą, bet smagu, kad bent laimėjo“.

Paklaustas, ar pasiteisino toks formatas, kai į vieną turnyrą suplakami ir MMA kovotojai, ir boksininkai, H.Vikšraitis kalbėjo:

„Publika visąlaik vertina gražią kovą, bet pradžia blanki buvo. Ir tai sukėlė abejonių dėl turnyro formato. Tiesa, įsivažiavo. Labai didelį įspūdį, kaip sakiau, paliko V.Balsio kova. Gražus buvo Evaldo Petrausko nokautas – pakėlė visus ant kojų. Tai papuošė turnyrą“.

Šaltinis: 15min.lt