BUSHIDO.LT
REKLAMA


UŽSISAKYK NAUJIENAS
MŪSŲ RĖMĖJAI

aromakavos.lt

boso.lt
rc.lt
lsdp.lt
vakarozinios.lt
"}inios,
FEA
schogetten.lt
NDesign
maistassportui.lt


Oficialios SHOOTO federacijos taisyklės

OFICIALIOS SHOOTO FEDERACIJOS TAISYKLĖS

(1) Kiekvienas raundas trunka penkias minutes. A klasės varžovų dvikova trunka tris raundus, o B klasės varžovai rungiasi du raundus. Pertrauka tarp raundų – viena minutė.

(2) Dvikovai teisėjauja vienas teisėjas ir du šoniniai teisėjai. Šoniniai teisėjai būna už ringo ribų ir stebi pražangas, kurių negali užfiksuoti teisėjas.

(3) Privaloma dėvėti dantų apsaugas ir apsauginius gaubtelius. Galima dėvėti antkelius. Pėdos turi basos. Privaloma dėvėti kovai tinkamas trumpikes ir aptemptas kelnes. Draudžiama kūną, veidą ar plaukus išsitepti vazelinu, aliejumi ar panašiomis medžiagomis. Nagai privalo būti trumpai nukirpti.

(4) Varžovų kampuose gali būti po tris sekundantus, tačiau į ringą prieš kiekvieną raundą įžengti gali tik vyriausiasis sekundantas. Jei sekundantas į ringą įžengia arba paliečia varžovus kovos metu, jo pusės varžovas skelbiamas pralaimėjusiuoju.

(5) Svorio apribojimai:

visų lengviausias svoris
lengviausias svoris
puslengvis svoris
lengvas svoris
pusvidutinis svoris
vidutinis svoris
I pussunkis svoris
II pussunkis svoris
sunkus svoris
absoliutus svoris
52,0 kg arba mažiau
56,0 kg arba mažiau
60,0 kg arba mažiau
65,0 kg arba mažiau
70,0 kg arba mažiau
76,0 kg arba mažiau
83,0 kg arba mažiau
91,0 kg arba mažiau
110,0 kg arba mažiau
110,0 kg arba daugiau

(6) Ringas yra kvadrato formos.

(7) Privaloma dėvėti SF patvirtinto tipo Shooto pirštines (atvirais pirštais ir delnu). Bet koks pirštinių formos keitimas draudžiamas.

(8) Medžiaginius tvarsčius galima naudoti tik krumplių srities apsaugai, kovotojams draudžiama ką nors dėti tarp krumplių srities ir medžiaginio tvarsčio. Vietoj medžiaginio tvarsčio galima analogiškai naudoti teipavimo juostelę. Jei kovotojas dėvėjo medžiaginį tvarstį ar teipavimo juostelę, juos privalo patikrinti ir pasirašyti SF.

(9) Bet kokios dvikovos nugalėtojo nustatymas vyksta taip:

 

Nokautas (NO): Varžovas nukrenta ir teisėjui baigus skaičiuoti iki dešimties nerodo noro tęsti kovą stovimoje padėtyje. Skaičiavimo metu arba kol teisėjas duos kitus nurodymus priešininkas privalo laukti neutraliajame kampe. Jei priešininkas nelaukia, teisėjas nutraukia skaičiavimą. Tokiu atveju teisėjas pradeda skaičiuoti iš naujo tik tuomet, kai varžovas sugrįžta į neutralųjį kampą. Taikoma laisva nokdauno sistema.

Techninis nokautas (TNO): Teisėjas gali sustabdyti kovą dėl varžovo traumos arba netekus noro tęsti kovą, arba kovą gali sustabdyti varžovo sekundantas "išmesdamas rankšluostį".

IPPON arba pasidavimas (P): Varžovas pasidavimą išreiškia arba žodžiais, arba du ar daugiau kartų paplodamas į kilimą arba į priešininko kūną ranka arba pėda.

Techninis IPPON arba techninis pasidavimas (TP): Kai pasiduodama, teisėjas sušunka "Suėmimas"ir paklausia varžovo, ar jis pasiduos, ar ne. Jei varžovas neprieštarauja dėl jo laikymo pasidavusiu, neatsako į klausimą arba rėkia iš skausmo, teisėjas gali nuspręsti, kad įvyko pasidavimas ir sustabdo kovą.

Diskvalifikavimas: kai varžovai padaro pražangą, jie gauna įspėjimą. Jei varžovas įspėjimus gauna daug kartų arba jei pražanga yra per daug sunki, varžovas nedelsiant diskvalifikuojamas.

Sprendimas: raundams pasibaigus, teisėjas ir šoniniai teisėjai nusprendžia, kas nugalėjo. Nugalėtojas privalo būti gavęs du balsus.
10:10 lygu
10:9 nedidelis skirtumas (suėmimas > švarus efektyvus puolimas > agresyvumas > gynyba)
10:8 aiškus skirtumas (nokdaunas arba suėmimai)
10:7 triuškinantis skirtumas (keletas nokdaunų)
10:6 keletas triuškinančių skirtumų


(10) Pažeidimai:

 

Draudžiamos atakos:

 • smūgiai galva
 • kirčiai alkūnėmis
 • kirčiai ranka, išskyrus krumplių sritį (atviri kirčiai rankomis arba veidu)
 • kirčiai į nugarą, atakos į pirštus
 • kirčiai pėda ir keliu į galvą ir kaklą parterio padėtyje esančiam priešininkui (kai kilimą nepertraukiamai liečia bet kuri varžovo kūno dalis, išskyrus padus)

Šiurkštūs veiksmai:

 • kandžiojimas ar spaudimas dantimis
 • draskymas nagais
 • pirštų kišimas į akis, nosies šnerves, ausų skylutes arba išangę
 • žnaibymas pirštais, plaukų, nosies ar ausų rovimas
 • griebimas už rūbų
 • atakos ir gynyba, naudojant virvę, kampo kilimą ar panašias medžiagas
 • nokdaune esančio priešininko atakos
 • priešininko išstūmimas už ringo
 • teisėjo nurodymų neklausymas
 • įžeidžiama kalba su priešininku arba teisėju arba jų įžeidimas
 • spiegimas arba rėkimas

Kovos vengimas:

 • tyčinis ringo palikimas
 • dantų apsaugos išspjovimas

Papirkta dvikova:

 • dvikovos papirkimas
 • susimokymas
 • nesąžininga kova

(11) Kai kova patenka į aklavietę, teisėjas sušunka "Breik", o varžovai privalo išsiskirti ir tęsti kovą stovimoje padėtyje.

(12) Kai abu varžovai beveik išeina už ringo ribų, teisėjas sušunka "Nejudėti". Šiuo atveju abu varžovai privalo sustoti, o teisėjas su dviem šoniniais teisėjais perveda juos į ringo vidurį, kur jie tęsia kovą.

Griežtai draudžiama "BUSHIDO.LT" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti BUSHIDO.LT kaip šaltinį.
 

 


 
MMA Bushido Facebook'e