BUSHIDO.LT
REKLAMA


UŽSISAKYK NAUJIENAS
MŪSŲ RĖMĖJAI

aromakavos.lt

boso.lt
rc.lt
lsdp.lt
vakarozinios.lt
"}inios,
FEA
schogetten.lt
NDesign
maistassportui.lt


Taisyklės

OFICIALIOS BUŠIDO RINGS TAISYKLĖS

DVIKOVOS FORMA

Visos dvikovos vyksta iki pergalingo veiksmo (ipon), įskaitant taškus. Jei nori, sportininkai gali rungtis ant rankų ir kojų užsidėję apsaugas.

DVIKOVOS TRUKMĖ

Dvikova tęsiasi 2 raundus po 5 minutes. Esant lygiosioms, skiriamas papildomas 5 minučių trukmės raundas. Jei papildomo raundo metu nepasiekiama pergalė, sprendimą priima teisėjų kolegija.

TURNYRO REZULTATŲ NUSTATYMAS

Pasidavimas, nokautas suskaičiavus iki 10, techninis nokautavimas, dvikovą sustabdo arbitras, dvikovą sustabdo gydytojas, teisėjų kolegijos sprendimas.

BALŲ SISTEMA

Už kovos vengimą, įsitveriant virvės (escape) atimamas vienas balas. 1 išėjimas už virvės prilyginamas vienam nokdaunui. Trys paėmimai už virvės (escape) prilyginami pralaimėjimui. Išėjimas už virvės (escape) nustatomas, kai įsitveriama apatinės virvės. Trys nokdaunai prilyginami pralaimėjimui. Už pirmąjį perspėjimą (geltonąją kortelę) atimamas vienas balas, taip pat kaip ir už vieną išėjimą už virvės. Pakartotinai perspėjus reiškiamas įspėjimas (raudonoji kortelė), kuris atitinka du nokdaunus (atimami du balai). Pasibaigus dvikovos laikui, pergalė skiriama dalyviui, surinkusiam mažesnį atimtų taškų skaičių.

SPECIALŪS NURODYMAI DĖL KOVOS NUTRAUKIMO

Dvikova neturi būti nutraukiama dėl traumos (sąnarių ir kt.), padarytos teisingos priešininko atakos metu, išskyrus atvejus, kai dvikovos tęsti neįmanoma. Teisėjas traumuotąjį paskelbia nugalėtu. Jei trauma įvyksta dėl teisingos atakos (kraujo praliejimas ir t.t.), teisėjas paskelbia „breik" ir laukia gydytojo išvados. Jeigu dvikovos tęsti neįmanoma, traumuotasis paskelbiamas nugalėtu. Kai kovotojas yra traumuojamas (sąnarių trauma, kraujo praliejimas, kaulų lūžiai arba išnirimai) dėl neteisingo priešininko veiksmo, teisėjas paskelbia „breik" ir laukia gydytojo išvados. Jei dvikovą tęsti galima, teisėjas ne pagal taisykles atakavusiam varžovui parodo geltonąją kortelę. Jei dvikovos tęsti neįmanoma, pergalė skiriama traumuotajam. Jei trauma įvyksta dėl nelaimingo atsitikimo (sąnarių traumos, kraujo praliejimas, kaulų lūžiai ir išnirimai ir U), teisėjas nutraukia dvikovą ir laukia gydytojo išvados. Jei kovos tęsti neįmanoma, teisėjų kolegija nustato laimėtoją. Surinkus vienodą balų skaičių teisėjų kolegiją skiria papildomą 5 minučių raundą. Jeigu pasibaigus papildomo raundo laikui balų skaičius tebėra vienodas, laimėtojas nustatomas teisėjų kolegijos sprendimu.

DRAUDŽIAMI IR LEIDŽIAMI KOVOS VEIKSMAI

LEIDŽIAMA:

Smūgiuoti kumščiu j veidą (jei dėvimos apsaugos). Smūgiuoti delno pagrindu j veidą (jei nedėvimos apsaugos). Smūgiuoti kumščiu žemiau kaklo leidžiama j bet kurias vietas, išskyrus paslėpsnius. Smūgiuoti keliais ir alkūnėmis leidžiama, kai naudojamos delnų ir kelių apsaugos. Smūgiuoti galva leidžiama tik taikant žemiau kaklo. Smūgiai varžovui, esančiam parterio padėtyje, išskyrus smūgius j galvą. Bet kokie smūgiai kojomis stovint j bet kurias kūno vietas, išskyrus paslėpsnius. Bet kokie skausmingi ir dusinantys veiksmai, išskyrus griebimą pirštais už gerklės. Leidžiami bet kokie metimai.

DRAUDŽIAMA:

Griebti ir smūgiuoti j gerklę. Smūgiuoti kojomis ir rankomis j galvą, esant parterio padėtyje. Smūgiuoti kojomis ir rankomis j paslėpsnius. Atakuoti arbitrui sustabdžius kovą.

Griežtai draudžiama "BUSHIDO.LT" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti BUSHIDO.LT kaip šaltinį.
 

 


 
MMA Bushido Facebook'e