Čempiono diržą iškovojęs H. Vikšraitis: „Atrėmiau beveik visus smūgius“

Vilniuje vykusiame tradiciniame bušido turnyre „KOK World Series in Vilnius“ šeštadienį čempiono diržu apsijuosė lietuvis Henrikas Vikšraitis. Kovoje dėl „King of Kings“ (KOK) čempiono diržo svorio kategorijoje iki 71 kg H.Vikšraitis nugalėjo titulo neapgynusį Moldovos atstovą Vitalie Matei.

Po apylygės penkių raundų kovos du teisėjai pergalę skyrė H.Vikšraičiui, vienas – V.Matei.

„Esu labai laimingas, didžiuojuosi šia pergale, nes ji pasiekta būtent Lietuvoje“, – po kovos sake H.Vikšraitis.

Jis teigė, kad jautė savo pranašumą visos kovos metu. „Aš pataikiau nemažai tikslių smūgių, o varžovo beveik visus smūgius sėkmingai atrėmiau. Nors keletą smūgiu pataikė ir jis, bet net iš veido matosi, kad labai neskaudėjo“, – šypsojosi lietuvis.

Jis taip pat prisipažino, kad po pirmojo oficialaus svėrimo jam teko gerokai pavargti, kad atitiktų reikiamą kategoriją. Per keletą valandų jam reikėjo numesti 1800 g.

„Iš tikro prieš pusantro mėnesio svėriau 87 kg. Tai reikėjo numesti net 16 kg. Bet pats dėl to esu kaltas“, – sakė H.Vikšraitis, kuriam tai buvo antrasis čempiono diržas per karjerą.

Jau tradiciškai Vilniuje sirgalius pergalėmis nudžiugino Tomas Pakutinskas ir Igoris Osininas. T.Pakutinskas svorio kategorijos per 93 kg pagal mišrių kovos menų (MMA) taisykles jau antrąją minutę nokautavo baltarusį Sergejų Firsovą, o I.Osininas (iki 65 kg, KOK) po teisėjų verdikto 2:1 nugalėjo Italijai atstovaujantį Nigerijos kikboksininką Saliou Mouhamadou.

Šio turnyro metu įvyko ir dvi moterų kovos pagal MMA taisykles, kuriose varžovėms vilčių nepaliko Lietuvos atstovės.

Julija Stoliarenko (iki 62 kg) jau 43-iąją sek. rankos laužimu nugalėjo Rusijos muaitai čempionę Nataliją Djačkovą. Tuo tarpu kita lietuvė Ernesta Kareckaitė (iki 62 kg) jau trečiąją pirmojo raundo minutę techniniu nokautu įveikė gruzinę Teklą Jaganašvili.

„Tai buvo didelis iššūkis man, todėl esu labai laiminga. Labai ačiū visiems už tokį palaikymą. Kai esu užsienyje, visada kovoju su Lietuvos vėliava, pažadu nesustoti ir judėti tolyn“, – po kovos sakė J.Stoliarenko.

 

Šaltinis : lrytas.lt