JAV patirtį kaupusi kovotoja E.Kareckaitė: „Būsiu ta, kuri aukštai iškels Lietuvos vėliavą“

„Vaikystėje man visada patikdavo žiūrėti kovinius filmus, buvau ganėtinai berniukiška mergaitė, – nusijuokė liepos pradžioje 22-ą gimtadienį švęsianti kovotoja Ernesta Kareckaitė. – Žaisti su lėlėmis? Ne, tai nebuvo man“.

Prieš šešerius metus mergina sumąstė, kad norėtų pasimokyti savigynos. Pažįstamas ją išmokino kelių smūgių technikos. „O aš nusprendžiau, kad man visai patinka“, – prisiminusi toliau šypsojosi E.Kareckaitė.
Visą straipsnį galite rasti.

Pradėjusi internete žiūrėti klubo „Cunamis“ kovotojo Igno Baryso kovų vaizdo įrašus ji suprato norinti nueiti į bent vieną treniruotę. „Girdėjau, kad jis yra geras treneris, – truktelėjo pečiais tuomet dar plaukimo treniruotes lankiusi E.Kareckaitė. – Pirmajai treniruotei pasibaigus paklausiau „Kada kita?“ Man patiko, po mėnesio paprašiau, kad treneris leistų lankytis salėje kasdien. Mečiau plaukimą. O po pirmų Kudo varžybų, kuriose laimėjau, supratau, kad viskas stojo į savo vietas“.
Visą straipsnį galite rasti 

Tokia buvo E.Kareckaitės kelio koviniame sporte pradžia. Šios sporto šakos gerbėjai ją jau galėjo matyti „King Of Kings“ bei „Bushido FC“ turnyrų ringuose. Pagal mišriųjų kovos menų (MMA) taisykles kovojanti E.Kareckaitė savo sąskaitoje jau turi dvi profesionalias kovas: pernai kovą ji įveikė Teklę Iaganašvili iš Sakartvelo, o gegužę buvo įveikta lenkė Klaudia Pawicka.

– Ernesta, jau metus nematėme tavęs ringe. Kodėl?

– Pernai metų vasarą, tik grįžę iš JAV, sužinojome, kad įvyko didelė trauma. Rugsėjį man buvo atlikta kryžminių raiščių operacija. Tačiau dabar esu visiškai pasveikusi, todėl pasirengimas kovoms tęsiasi. Visą šį laiką treniravausi, buvau stebima trenerio, kad nieko neatsitiktų ir traumą nepasikartotų. Dabar esu alkana kovų, pasikeitusi, sutvirtėjusi ir sustiprėjusi.

– Papasakok apie treniruotes JAV?

– Mano treneris I.Barysas yra mano vedlys ir artimiausias žmogus, kuris nuolat parodo kelią ir siunčia tinkama linkme. Jo dėka pavyko išvažiuoti į „JacksonWink“ akademiją ir išbandyti savo jėgas su stipriausiais kovotojais iš viso pasaulio. Planas buvo paprastas: išbandyti savo jėgas su įvairaus stiliaus kovotojais, pamatyti savo klaidas, sužinoti,ko trūksta. Ši stovykla dar labiau sutvirtino mano kaip sportininkės santykius su treneriu – nuolat mokėmės naujų dalykų tiek parteryje, tiek stovėsenoje. Turėjome daug sparingų su aukščiausio lygio kovotojais, pamatėme naujoves, daug išmokome. Labiausiai, žinoma, įsiminė sparingai su UFC kovotoja Holly Holm. Tai suteikė labai daug patirties, pajaučiau įgijusi daugiau pasitikėjimo savimi. Smagu buvo, kai geriausi salėje besidarbuojantys treneriai ir kovotojai mano trenerį kvietė jau nebe vardu, o tiesiog „Coach“. Jiems patiko jo metodika, letenų laikymas bei kovinio sporto suvokimas. Dar kartą įsitikinau, kad turiu galingiausią ginklą ir geriausią trenerį šalia.
Visą straipsnį galite rasti.

– Minėjai apie pasikeitimus – kokia dabar esi?

– Toliau treniruojuosi, savo minusus keičiu pliusais ir dirbu ties spragomis. Kokiomis? Nesakysiu, pamatysite (juokiasi). Aišku, visada yra ir bus, kur tobulėti, bet turėdama trenerį šalia, žinau, kad einu tinkama linkme.

– Kiek anksčiau treneris pasakojo apie JAV pasirašytas sutartis.
– Taip, su treneriu pasirašėme sutartis su geru vadybininku iš „First Round Manegement“. Tikimės kovoti Amerikoje ir kelti savo šalies vėliavą būtent ten. Dabar svarbu gauti kovą, jai tinkamai pasirengti ir parodyti save pasauliui. Turėjome dalyvauti „Dana White Contender Series“ turnyre, tačiau dėl koronaviruso pandemijos viskas buvo atšaukta, pasaulis tarsi sustojo, bet neprarandame vilčių ir žinome, kad viskas ateis su laiku.
Visą straipsnį galite rasti.

– Tavęs negąsdina tokie statūs karjeros laipteliai?

– Manau, kad tokie iššūkiai užgrūdina bei parodo, ar esi jiems pasirengęs. Manau, kovotojas turi žengti tą žingsnį, jei nori būti plačiuosiuose vandenyse. Džiaugiuosi pasitaikiusia galimybe – tai man reiškia labai daug, tai yra didelė atsakomybė. Tačiau tai vėlgi yra mano trenerio nuopelnas. Jis labai stengiasi dėl savo sportininkų.

– Ar dabar jau tvirtai žinai, kad MMA yra tavo kelias?

– O čia man niekada ir nebuvo sunku apsispręsti. Per pirmą treniruotę pas I.Barysą supratau, kad eisiu šiuo keliu. Supratau, kad žingsniuosiu dar tvirčiau, kai man buvo suteikta galimybė kovoti „King Of Kings“ turnyre Lietuvoje. Dėl to esu dėkinga savo treneriui ir Donatui Simanaičiui. Kai pirmą kartą kovojau KOK ringe, buvau ką tik grįžusi po pirmosios stovyklos JAV. Kova man suteikė papildomų pasitikėjimo savimi taškų, tačiau po antrosios stovyklos JAV – 2019-ų vasarą – pajaučiau, kad galiu varžytis, žinau savo klaidas. Pradėjau kitaip mąstyti ir viską matyti. Aš tikiu savimi. Pagaliau tai galiu garsiai pasakyti. Žinau, kad galiu dar daugiau, žinau, kad einu savo keliu, myliu tai, ką darau. Svajonių ir tikslų turiu daug. Aišku, kaip ir visi, noriu būti čempionė, bet save ateityje matau kaip kovotoją, aukštai keliančią Lietuvos vėliavą ir garsinančią savo šalį visame pasaulyje.

– Jau birželio 27 dieną žengsi į „KOK Classic“ turnyro ringą, tačiau kova vyks pagal K-1 taisykles.

– Nes negavau priešininkės pagal MMA taisykles. Noriu kovoti, todėl sutikome tai daryti pagal K-1 taisykles. Esu universali, nebijau kovoti stovėsenoje – tai bus puiki patirtis ir galimybė pajusti kovos skonį. Tam esu pasirengusi. Treniruojamės atsakingai, daug ir nuosekliai. Apie priešininkę iš Lenkijos Iloną Wojdą daug nežinome, bet tikiuosi, kad ji taipogi stipriai ruošiasi šiai kovai, nebus pėsčia.


Šaltinnis:  https://www.sportas.lt/naujiena/415839/jav-patirti-kaupusi-kovotoja-e-kareckaite-busiu-ta-kuri-aukstai-iskels-lietuvos-veliava?fbclid=IwAR1YmzdzpnBS50L0x2wrbkGT9QjG-YK_GRNtiWOdW98civKAm8fFrEdFoEQ