M.Pultaražinskas nugalėjo su pamušta akimi į ringą žengusį lenką ir tapo laikinuoju KOK pasaulio čempionu!

 Šeštadienį Lietuvoje vyko kovinio sporto turnyras „KOK Classic 4“, kurį vainikavo mūšis dėl KOK laikinojo puslengvio svorio kategorijos (iki 65 kg) čempiono diržo tarp lietuvio Mato Pultaražinsko ir lenko Lukaszo Leczyckio.

Kaip pirmoji šių kovotojų akistata, taip ir antroji, buvo labai atkakli. M.Pultaražinskas kovos pradžioje buvo nežymiai tikslesnis ir „čempioniškus“ raundus pasitiko turėdamas nedidelį pranašumą. L.Leczyckis dar svėrimų metu pasirodė su pamušta akimi, bet jam kovos metu tai pernelyg netrukdė. Neišmušė jo iš vėžių ir tai, kad ketvirtajame raunde jam iš nosies ėmė bėgti kraujas. Lenkas penktajame raunde itin suaktyvėjo ir perėmė iniciatyvą, tačiau tai padarė per vėlai. Po 5 raundų teisėjai vieningo sprendimo nepriėmė. Vienas iš jų matė lygiąsias (49:49), bet kiti du paskelbė M.Pultaražinsko pergalę (49:48, 49:48). Lietuviui organizacijos prezidentas Donatas Simanaitis įteikė laikinąjį KOK pasaulio čempiono diržą.

M.Pultaražinskas jau buvo susitikęs su lenku „KOK Classic 3“ turnyre dar rugsėjo mėnesį. Tada nebuvo išsiaiškintas nugalėtojas – tą kartą teisėjai nusprendė 29:28, 28:29, 30:30, galutinis rezultatas buvo 87:87 – lygiosios. Lenkijos atstovai nesutiko su tokiu sprendimu. Kadangi abu kovotojai puslengvio svorio kategorijoje reitinguose užima vietas pirmajame penketuke, buvo paskelbta jų titulinė kova.

Čempiono diržas svorio kategorijoje iki 65 kg priklauso kovotojui iš Suomijos Pokui Biilui, kuris vasario mėnesį Helsinkyje taškais įveikė „spartietį“ Igorį Osininą. Tiesa, P.Biilas neseniai pasirašė kontraktą su „Lion Fight“ organizacija, todėl iš jo KOK čempiono diržas veikiausiai turėtų būti atimtas.

Čempiono diržas svorio kategorijoje iki 65 kg priklauso kovotojui iš Suomijos Pokui Biilui, kuris vasario mėnesį Helsinkyje taškais įveikė „spartietį“ Igorį Osininą. Tiesa, P.Biilas neseniai pasirašė kontraktą su „Lion Fight“ organizacija, todėl iš jo KOK čempiono diržas veikiausiai turėtų būti atimtas. Turnyro rezultatai: „KOK Classic 4“ antra dalis: Kova dėl laikinojo KOK puslengvio svorio kategorijos iki 65 kg čempiono diržo: Lukaszas Leczyckis (7-1-6) – Matas Pultaražinskas (7-1-1) II M.Pultaražinskas laimėjo skirtingu teisėjų sprendimu (48:49, 48:49, 49:49). L.Leczyckis į ringą žengė su anksčiau pamušta akimi ir kovos pradžioje nežymiai nusileido lietuviui. M.Pultaražinskas buvo šiek tiek tikslesnis, o jo smūgiai buvo kiek stipresni. Gerą ištvermę demonstravęs M.Pultaražinskas ketvirtajame raunde praliejo varžovui kraują iš nosies. Vaizdas pasikeitė penktajame raunde, kai L.Leczyckis gerokai suaktyvėjo, nuolat ėjo į priekį ir atliko geriausius savo smūgius. Visgi, jam to neužteko, o M.Pultaražinskas šventė minimalią pergalę.

KOK taisyklės, -91 kg: Reinis Porozovs (Latvija, 15-1-4) – Paulius Mitkus (4-1-0) II Kova baigėsi lygiosiomis (29:30, 30:29, 30:30) Įtemptoje 3 raundų kovoje nė vienam atletui nepavyko įrodyti savo pranašumo. Vienas teisėjas pergalę atidavė latviui, o antras matė lietuvio pranašumą. Viskas priklausė nuo trečiojo teisėjo, kuris apskritai negalėjo išskirti pranašesnio kovotojo, todėl teko skelbti lygiąsias. Abu sportininkai per karjerą dar nebuvo baigę kovos lygiosiomis. Tai taip pat buvo pirma „KOK Classic 4“ kova, pasibaigusi be nugalėtojo.

KOK taisyklės, -73 kg: Danielis Szottas (Lenkija, 6-0-5) – Mindaugas Narauskas (16-4-4) II M.Narauskas laimėjo kovą visų teisėjų sprendimu (28:29, 27:30, 28:29) D.Szottas „sugėrė“ daug akcentuotų smūgių į galvą, bet kažkokiu būdu sugebėjo išstovėti ant kojų. M.Narauskas, nors ir nebaigė kovos anksčiau laiko, tačiau ringe dominavo ir pelnytai iškovojo pergalę.

Bokso taisyklės, -85 kg: Dzianisas Makouskis (Lenkija, 16-0-6) – Ovidijus Jurginas (8-0-4) II O.Jurginas laimėjo skirtingu teisėjų sprendimu (30:29, 29:30, 29:30) D.Makouskis šioje kovoje kūrė tikrą šou ir bandė erzinti lietuvį, o trečiajame raunde netgi pradėjo šokti ringe. Tiesa, Lenkijai atstovaujančiam baltarusiui iš to daug naudos nebuvo. Vėliau jis grįžo prie normalios stovėsenos, kuri jam leido būti konkurencingesniam. Po 3 raundų teisėjų nuomonės išsiskyrė, o dauguma iš jų pergalę atidavė lietuviui.

KOK taisyklės, -77 kg: Filipas Rzadekas (Lenkija, 13-0-10) – Andrius Tebėra (5-1-1) II F.Rzadekas laimėjo skirtingu teisėjų sprendimu (30:29, 29:30, 30:29) Įtemptoje kovoje teisėjai nepriėjo vieningo sprendimo, bet dauguma iš jų pergalę visgi atidavė lenkui. A.Tebėrai trečiajame raunde buvo prakirsta akis. Dėl to kova trumpam buvo sustabdyta. A.Tebėrai tai buvo pirmas karjeros pralaimėjimas

KOK taisyklės, -70 kg: Arminas Riedlis (Vokietija, 2-0-1) – Gustas Dimša (6-0-2) II G.Dimša laimėjo vieningu teisėjų sprendimu (27:30, 27:30, 27:30) Kova buvo atkaklesnė, nei rodo teisėjų įvertinimai. Visgi, G.Dimšos smūgių kombinacijos buvo kiek tikslesnės, jis buvo šiek tiek aktyvesnis už vokietį ir to užteko pelnyti teisėjų simpatijas visuose raunduose. A.Riedliui tai buvo pirmas karjeros pralaimėjimas.

MMA taisyklės, -86 kg: Erikas Golubovskis (6-0-0) – Vadimas Valujevas (1-0-4) II E.Golubovskis laimėjo kovą pirmajame raunde techniniu nokautu per 1 min. 14 sek. E.Golubovskis ankstyvoje kovos stadijoje sužeidė varžovą ir pasiuntė jį į nokdauną. Vėliau jis užsiėmė dominuojančią poziciją parteryje ir ėmė smaugi V.Valujevą. Šis kantriai laikėsi, bet jo pozicija liko prasta. Galiausiai E.Golubovskis smūgiais parteryje privertė teisėją stabdyti kovą ir laimėjo techniniu nokautu, o iš V.Valujevo veido pasipylė kraujas.

KOK taisyklės, -60 kg: Alehas Moshinas (Lenkija, 16-2-5) – Samuelis Šorochovas (1-1-3) II A.Moshinas laimėjo skirtingu teisėjų sprendimu (29:29, 29:28, 29:28) Permainingoje kovoje A.Moshinas laimėjo du pirmuosius raundus ir susikrovė solidų pranašumą. Trečiajame raunde Lenkijos atstovas išseko ir S.Šorochovas perėmė iniciatyvą. Visgi, lietuviui pasiųsti varžovo į nokdauną nepavyko, o vieno laimėto raundo jam neužteko – pergalė atiteko A.Moshinui.

ZST taisyklės, +78 kg: Deividas Daividavičius (2-1-1) – Klaidas Lukaševičius (2-0-3) II D.Daividavičius laimėjo kovą smaugimo veiksmu per 40 sekundžių.

K.Lukaševičius anksti parvertė varžovą, bet, tai darydamas, atidavė D.Daividavičiui savo galvos kontrolę ir pateko į varžovo gniaužtus. D.Daividavičius sėkmingai atliko smaugimo veiksmą ir privertė oponentą pasiduoti.

KOK taisyklės, -90 kg: Mantas Janišius (4-0-0) – Justinas Maurinas (2-0-3) II M.Janišius laimėjo techniniu nokautu antrajame raunde.

Pirmoji vakaro kova, kuriai neprireikė viso numatyto laiko. Antrajame raunde M.Janišius užklupo varžovą nepasiruošusį ir smūgiu į galvą užbaigė kovą. J.Maurinas dar atsistojo ir nuėjo iki ringo kampo. Jis bandė įrodyti teisėjui, kad gali tęsti kovą, tačiau arbitras nusprendė, kad to užteks ir įskaitė M.Janišiui pergalę techniniu nokautu.

KOK taisyklės, -77 kg: Danila Matiukovas (0-1-2) – Dovydas Dimša (1-0-0) II D.Dimša laimėjo vieningu teisėjų sprendimu (27:30, 27:30, 27:30) Vienoje keisčiausių kada nors matytų kovų D.Matiukovas praktiškai visus tris raundus praleido ringo kampe, beveik nejudėdamas į priekį. D.Dimša visą laiką dirbo „pirmuoju“ numeriu ir pergalingai debiutavo profesionalų kovose.

KOK taisyklės, -63,5 kg: Danas Antanavičius (2-1-0) – Benas Šorochovas (0-1-2) II D.Antanavičius laimėjo vieningu teisėjų sprendimu (30:27, 30:27, 30:27) Labai aktyviai prasidėjusioje kovoje D.Antanavičius buvo kur kas tikslesnis už varžovą, sėkmingai atakuodamas tiek į galvos sritį, tiek į kojas. Kovos pabaigoje abu sportininkai kiek išsikvėpė, bet D.Antanavičius neprarado savo pranašumo.

Šaltinis- M.Pultaražinskas nugalėjo su pamušta akimi į ringą žengusį lenką ir tapo laikinuoju KOK pasaulio čempionu! | Sportas.lt