Pristatytas KOK 84 turnyras Vilniuje: H.Vikšraitis keliasi į aukštesnę svorio kategoriją, Lietuvoje vėl išvysime kovojant S.Gaižauską, S.Maslobojevą ir I.Barysą

 Šeštadienį „Avia Solution Group“ arenoje įvyks dėl užsitęsusios pandemijos ilgai lauktas KOK 84 kovų turnyras.
Penktadienį turnyro dalyviai susirinks į specialią spaudos konferenciją bei svėrimų procedūrą, kurioje KOK prezidentas Donatas Simanaitis ne tik pristatė KOK 84 turnyrą, tačiau ir atskleidė intriguojančius artimiausio meto planus.

Šis turnyras turėjo vykti dar 2020 m. kovo mėnesį, tačiau net kelis kartus buvo perkeltas, kol galiausiai įvyks jau artėjantį savaitgalį. Visgi kovotojų sąrašas per šį laiką gerokai pasikeitė: prieš daugiau nei metus kovoti turėjęs Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus dabar ruošiasi debiutui ONE FC organizacijoje, o Tomas Pakutinskas neseniai kovojo ACA organizacijoje. Planuojama, kad išvysime KOK laikinojo svorio kategorijos iki 65 kg čempiono Mato Pultaražinsko kovą su dešimtą vietą šios svorio kategorijos KOK reitinge užimančiu Vitu Karosu.

„Man nėra svarbu, kiek pasiruošęs Matas. Tai dar viena šachmatų partija, jokio asmeniškumo ir tai tiesiog kova“, – sakė V.Karosas. „Laimėsiu teisėjų sprendimu, neprisigalvoju nesąmonių. Jeigu pavyks nokatuoti, tai geraiu „Teisingai sako, varbu laimėti, bet manau, kad laimėsiu nokautu“, – atšovė M.Pultaražinskas.

Pagrindinėje vakaro kovoje susitiks Vitoldas Jagėlo ir Žygimantas Ramaška, kurie kovos dėl svorio kategorijos iki 77 kg „MMA Bushido“ pasaulio čempiono titulo. „Varžovą vertinu gerai, kaip ir kiekvieną savo priešininką. Nenoriu daug kalbėti, labai laukiu rytojaus ir pirmą kartą tikrai labai laukiu kovos“, – sakė Ž.Ramaška. „Nieko neprognozuoju, tiesiog einu pirmyn“.

Nors anksčiau buvo skelbta, kad KOK čempionas svorio kategorijoje iki 71 kilogramo Henrikas Vikšraitis gins titulą prieš antroje reiting ovietoje esantį Mareką Pelcį iš Latvijos, tačiau H.Vikšraitis nusprendė persikelti į aukštesnę svorio kategoriją ir kovos svorio kategorijoje iki 75 kg bei susitiks su ukrainiečiu Oleksii Mykhailo.

„H.Vikšraitis turėjo ginti čempiono diržą, tačiau per pandemiją nusprendė pereiti į aukštesnę svorio kategoriją, todėl jo diržas yra atlaisvinamas ir rytoj jis kovos svorio kategorijoje iki 73 kg“, – pasakojo KOK prezidentas D.Simanaitis.


Pats H.Vikšraitis teigė, kad svorio kategorijoje iki 71 kg jau pasiekė viską ir jam darosi pernelyg sunku alinti savo kūną. Nors dabar H.Vikšraitis kovos svorio kategorijoje iki 73 kg, tačiau vėliau tai darys svorio kategorijose iki 75 arba 77 kg. „Pereinu į sunkesnę kategoriją, nes man fiziškai sunku padaryti 71 kg. Manau, kad toje svorio kategorijoje padariau viską, ką galiu ir ilgai buvau nenugalėtas bei reikšiu pasireikši kitiems kovotojams, pavyzdžiui geram draugui Mindaugui (Narauskui, – aut. past).

Dabar gal bus jam šansas laimėti tą diržą“, – sakė H.Vikšraitis. „Labai norėjau sukovoti su M.Pelcu, siūlau jam kovoti svorio kategorijoje iki 73 kg, bet jis atsisakė tos kovos ir diržas liko laisvas“. Pristatydamas turnyrą, D.Simanaitis pasidžiaugė, kad po dažno turnyro nukėlinėjimo, pagaliau jį pavyks surengti.

„Malonu matyti visus sugrįžtant į šią areną. Buvau pasimetęs, kiek mes jį perkėlėme, bet suskaičiavau ir tai jau yra 7 kartas. Rytoj laukia įspūdingas kovų sąrašas, daug televizijų ir vaizdo, nors turėjome daug nežinomybių ir bėdų, bet visas jas išsprendėme“, – sakė D.Simanaitis. D.Simanaitis taip pat pristatė ir lapkričio 20-ą dieną įvyksiantį turnyrą, pavadinimu, kuriame kovos tokios Lietuvos kovinio sporto žvaigždės kaip Ignas Barysas ir Sergejus Maslobojevas.

„Tai turnyras, kuris pakeis mūsų istoriją. Nuo lapkričio mėnesio pradėsime daryti MEGA turnyrus, kuriuose kovos geriausi kovotojai tiek iš viso pasaulio, tiek ir iš Lietuvos. Kiekvieną dieną skelbsime daug įdomių naujienų. Į tą turnyrą pavyko sukviesti geriausius kovotojus bei pridėsime ir jaunuosius talentus. Šiandien noriu pristatyti 4 to turnyro sportininkus – Eriką Golubovskį, Sigitą Gaižauską, Igną Barysą ir Sergejų Maslobojevą“. „Pasiilgote manęs? Jau viskas, greitai susitiksime. Aš toks alkanas, kad toks dar nebuvau. Trys metai be profesionalių kovų, man tai reiškia labai daug. Esu pasiruošęs sugrįžti daugiau nei tūkstantį procentų“, – sakė I.Barysas. „Visą laiką sportavau, tik krūvis būdavo mažesnis. Šlifavau ir treniravausi kitas technikas, nes turėjau rimtą traumą, o dabar esu pasiruošęs pilnam krūviui. Eisiu ir sudraskysiu varžovą per greičiau nei minutę“. „Labai džiugu matyti augantį perspektyvų jaunimą, bet atėjo laikas dėdėms parodyti klasę“, – kalbėjo S.Maslobojevas.


Visą straipsnį galite rasti https://www.sportas.lt/naujiena/441379/pristatytas-kok-84-turnyras-vilniuje-h-viksraitis-keliasi-i-aukstesne-svorio-kategorija-lietuvoje-vel-isvysime-kovojant-s-gaizauska-s-maslobojeva-ir-i-barysa?fbclid=IwAR1eQxOm6BAKgCmKGIdVznf01dd3Ev6aCbruaAe9CU3tKvJv3uviK8roimM
Šaltinis ://www.sportas.lt/naujiena/441379/pristatytas-kok-84-turnyras-vilniuje-h-viksraitis-keliasi-i-aukstesne-svorio-kategorija-lietuvoje-vel-isvysime-kovojant-s-gaizauska-s-maslobojeva-ir-i-barysa?fbclid=IwAR1eQxOm6BAKgCmKGIdVznf01dd3Ev6aCbruaAe9CU3tKvJv3uviK8roimM