„Bushido’75“ turnyras Tauragėje: paskutinę akimirką 140 kg sveriantį I.Kukurudziaką pakeitęs 20-metis ukrainietis per 34 sekundes buvo sudorotas T.Pakutinsko

Šeštadienį Tauragėje įvyko „Bushido’75“ kovų turnyras narve, kurio pagrindinėje dvikovoje į kovą stojo lietuvis Tomas Pakutinskas ir paskutinę akimirką į turnyrą pakviestas 20-metis ukrainietis Antonas Savalievas

Iki pat kovos pradžios buvo žinoma, kad T.Pakutinskas kovos su lapkričio 17-ą dieną „Siemens“ arenoje pirmame raunde techniniu nokautu įveiktu daugiau nei 140 kg sveriančiu ukrainiečiu Igoriu Kukurudziaku ir nors net renginio vedėjas pakvietė į narvą I.Kukurudziaką, tačiau netrukus paaiškėjo, kad prieš lietuvį į kovą stos A.Savalievas.

Kaip jau tapo įprasta, T.Pakutinskas ne itin pajėgius varžovus iš užsienio sudoroja dar pirmame raunde. Šį kartą lietuviui prireikė vos 34 sekundžių: po daugybės smūgių „plaktuku“ teisėjas nutraukė kovą ir pakėlė į narvą SEL lyderio Egidijaus Dragūno į narvą palydėto T.Pakutinsko ranką. Tai buvo jau penktoji T.Pakutinsko pergalė pirmame raunde iš eilės.

T.Pakutinskas savo paskutinėje kovoje 2018-ų metų lapkritį „Siemens“ arenoje pirmame raunde sudorojo I.Kukurudziaką, o prieš tai rugsėjį Kaune vykusiame turnyre vos per 44 sekundes nugalėjo gana mėgėjiškai kovojusį graiką Vaklą Paraskevą.

Šių metų gegužę MMA narve vykusioje kovoje pirmame raunde T.Pakutinskas taip pat lengvai įveikė rusą Stanislavą Romanovą (0-2), o šių metų kovą techniniu nokautu taip pat pirmame raunde įveikė ukrainietį Jurijų Gorbenko (11-46), kuris vėliau pralaimėjo ir MMA debiutavusiam imtynininkui Mindaugui Mizgaičiui.

Visgi prieš tai, 2017-ų lapkritį, „King of Kings“ turnyre T.Pakutinskas lygiosiomis po papildomo raundo baigė kovą su Jurijumi Procenko (15-8-1), o 2017-ų metų balandį „King of the Cage“ turnyre pralaimėjo amerikiečiui Tony Lopezui (60-28), kai patyrė peties traumą.

Pirmose trijose apšildomosiose turnyro kovose pergales iškovojo Laurynas Vaičiulis, Dimitri Gobernikas (Rusija) ir buvo paskelbtos lygiosios tarp Vaidoto Andriekaus bei Aurimo Dubausko, tačiau kai tik prasidėjo pagrindinės vakaro kovos, žiūrovai išvydo tikrą nokautų šou.

Net penkios pirmos pagrindinės vakaro kovos baigėsi pirmuose raunduose: Vladislavas Jankovskij (Baltarusija) rankos laužimu nugalėjo Tomą Steponkevičių, Pavelas Burmistro (Baltarusija) techniniu nokautu įveikė Igorį Gerasimovą, Erikas Golubovskis smaugimo veiksmu nugalėjo Adolfą Vaičiūną, Pavelas Masalski (Baltarusija) praliejo Tomo Bajorino kraują bei nugalėjo jį techniniu nokautu, o Vitoldas Jagelo techniniu nokautu įveikė Vladislavą Schepansyki (Ukraina).

Vienintelėje vakaro Muay Thai dvikovoje Sigitas Gaižauskas dominavo prieš baltarusą Dmitri Filipau bei iškovojo pergalę vieningu teisėjų sprendimu.

Plačiau apie turnyro dvikovas galite skaityti žemiau esančiuose kovų aprašymuose.

Pagrindinės vakaro kovos:

10. Tomas Pakutinskas (Lietuva) – Antonas Savalievas (Ukraina) | MMA Bushido taisyklės, +93 kg, 3×5 min. | Pergalę 34-ą pirmojo raundo sekundę techniniu nokautu iškovojo T.Pakutinskas.

Nors iki pat turnyro pradžios buvo skelbta, kad T.Pakutinskas revanšinėje kovoje susikaus su daugiau nei 140 kg sveriančiu ukrainiečiu Igoriu Kukurudziaku, kurį jau įveikė prieš mėnesį „Siemens“ arenoje vykusiame turnyre, o renginio vedėjas į narvą iškvietė būtent I.Kukurudziaką, tačiau netrukus žiūrovams buvo pranešta, kad T.Pakutinskas susikaus su 20-mečiu ukrainiečiu Antonu Savalievu.

T.Pakutinskas nieko nelaukė ir jau labai greitai parvertė varžovą ant grindinio bei užpuolė jį „plaktuku“ smūgiuodamas A.Savalievui į galvą. Prireikė vos 34 sekundžių ir teisėjas privalėjo stabdyti kovą bei paskelbti T.Pakutinsko pergalę.

9. Sigitas Gaižauskas (Lietuva) – Dmitri Filipau (Baltarusija) | Muay Thai taisyklės, -75 kg, 3×3 min. | Pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo S.Gaižauskas.

33-ejų metų S.Gaižauskas po varžovo smūgių neretai šypsojosi, tačiau ir pats lietuvis taip pat neatliko tikslesnių ar skaudesnių smūgių. Įpusėjus antram raundui S.Gaižauskas pasidarė aktyvesnis ir smūgiuodamas ėjo į priekį. Trečiame raunde vėl aktyvesnis buvo lietuvis ir nros nesugebėjo padaryti rimtesnės žalos 28-erių metų D.Filipau, tačiau vieningu teisėjų sprendimu iškovojo pergalę.

8. Vitoldas Jagelo (Lietuva, 5-1) – Vladislavas Schepansyki (Ukraina, 2-1) | MMA Bushido taisyklės, -75 kg, 3×5 min. | Pergalę techniniu nokautu pirmame raunde iškovojo V.Jagelo.

Nuo pat pirmų minučių kovotojai perėjo į parterį, o geresnėje pozicijoje buvo V.Jagelo. 23-ejų metų lietuvis atliko ne vieną smūgį į 30-mečio V.Schepansyki veidą, o teisėjas galiausiai nutraukė kovą dar pirmame raunde.

7. Tomas Bajorinas (Lietuva) – Pavelas Masalski (Baltarusija) | MMA Bushido taisyklės, -77 kg, 3×5 min. | Pergalę techniniu nokautu pirmame raunde iškovojo P.Masalski.

Kova prasidėjo gana aktyviai, o po maždaug trijų minučių P.Masalski atliko metimo veiksmą T.Bajorinui, kuris atsidūrė nugara ant narvo grindų. Netrukus baltarusas atliko keletą smūgių, o vienas iš jų pataikė T.Bajorinui į nosį, kuri prapliupo krauju ir kova buvo sustabdyta.

6. Erikas Golubovskis (Lietuva, 1-0) – Adolfas Vaičiūnas (Lietuva, 4-3) | MMA Bushido taisyklės, -84 kg, 3×5 min. | Pergalę smaugimo veiksmu pirmame raunde iškovojo E.Golubovskis.

Jau pačioje pradžioje kovotojai perėjo į parterį, o po dviejų minučių 17-metis E.Golubovskis buvo geresnėje pozicijoje ir atliko ne vieną smūgį į 20-mečio A.Vaičiūno veidą, o galiausiai jam atsukus nugarą, E.Golubovskis atliko kaklo laužimą ir iškovojo įtikinamą pergalę.

5. Igoris Gerasimovas (Lietuva, 1-1) – Pavelas Burmistro (Baltarusija, 0-0) | MMA Bushido taisyklės, -63 kg, 3×5 min. | Pergalę techniniu nokautu pirmame raunde iškovojo P.Burmistro.

Likus vos 23 sekundėms iki pirmojo raundo pabaigos 23-ejų metų P.Burmistro iš apsisukimo kojos smūgiu pataikė 28-erių metų I.Gerasimovui į korpusą, kuris netrukus suklupo, o baltarusas pribaigė lietuvį smūgių kruša.

4. Tomas Steponkevičius (Lietuva, 2-1) – Vladislavas Jankovskij (Baltarusija, 1-0) | MMA Bushido taisyklės, -84 kg, 3×5 min. | Pergalę rankos laužimu pirmame raunde iškovojo V.Jankovskij.

Kovos pradžioje 22-ejų metų V.Jankovskij buvo šiek tiek atkvyesnis už 28-erių metų T.Steponkevičių, tačiau nebuvo pataikytas nei vienas stipresnis smūgis.

Po dviejų minučių kovotojai perėjo į parterį, o V.Jankovskij staigiu judesiu pagriebė T.Steponkevičiaus ranką bei atlikęs laužimą privertė lietuvį pasiduoti.

Apšildomosios kovos:

3. Vaidotas Andriekus (Lietuva) – Aurimas Dubauskas (Lietuva) | MMA Bushido taisyklės, -87 kg, 3×3 min. | Teisėjų sprendimu paskelbtos lygiosios.

Abu kovotojai buvo gana aktyvūs ir nors A.Dubauskas buvo šiek tiek tikslesnis, tačiau teisėjai paskelbė lygiąsias.

2. Osvaldas Fedorovičius (Lietuva) – Dimitri Gobernikas (Rusija) | MMA Bushido taisyklės, -68 kg, 3×3 min. | Pergalę skirtingu teisėjų sprendimu 2:1 iškovojo D.Gobernik.

Kova vyko tiek parteryje, tiek ir stovėsenoje. Didžiąją kovos dalį aktyvesnis buvo D.Gobernikas, kuris šventė pergalę skirtingu teisėjų sprendimu.

1. Tautvydas Tamošaitis (Lietuva) – Laurynas Vaičiulis (Lietuva)MMA Bushido taisyklės, -83 kg, 3×3 min. | Pergalę techniniu nokautu antrame raunde iškovojo L.Vaičiulis.

Antrame raunde L.Vaičiulis pataikė tikslų smūgį bei pargriovė ant grindų T.Tamošaitį. Trečiojo raundo pradžioje L.Vaičiulis puikiu smūgiu iš kojos „atjungė“ dešinę L.Vaičiulio koją bei techniniu nokautu iškovojo pergalę.

Šaltinis: sportas.lt